2022-01-31

SOS – Reikalingas priekinio danties implantas

Priekinių dantų netekimas – tai bene labiausiai pastebima odontologinė trauma, galinti įvykti nelaimingų atsitikimų ar laiku nediagnozuotų burnos ertmės ligų atveju. Atsiradęs tarpas tarp dantų ne tik transformuoja mūsų išvaizdą, bet ir:

  • paveikia natūralias kramtymo funkcijas;
  • išprovokuoja fiziologinius kalbos sutrikimus (šveplavimą);
  • sukelia žandikaulio kaulo nykimo procesus;
  • daro poveikį aplinkiniams dantims bei natūraliam sąkandžiui – ilgainiui dantys ima krypti, bandydami užpildyti susidariusią ertmę.

Kaulo augmentacija
Prieš atliekant dantų implantaciją, itin svarbu kruopščiai įvertinti bendrą burnos ertmės būklę, nes būtent nuo jos priklausys tolimesnis gydymo planas.

Neretai, padarius panoraminę rentgeno nuotrauką, identifikuojamas žandikaulio kaulo nepakankamumas. Tai reiškia, kad neužtenka natūralios kaulo masės (ilgio arba pločio), norint užtikrinti kokybišką ir sėkmingą implantavimo procedūrą. Tokiu atveju atliekama kaulo augmentacija (priauginimas). Tai – chirurginė operacija, kurios metu atkuriama trūkstama kaulo dalis, paimant kaulo masę iš donorinės zonos arba naudojant dirbtinius kaulo pakaitalus (augmentacinę medžiagą).

Esant kaulo priauginimo būtinybei, dantų implantacija nukeliama keletui mėnesių ir gali būti atliekama tik įsitikinus, jog kaulo persodinimas pavyko (audinys sėkmingai prigijo).

Vienmomentė dantų implantacija
Siekiantiems maksimaliai sutrumpinti dantų implantacijos laiką bei išvengti bedantės burnos sukeliamų problemų, siūloma viena pažangiausių šiandieninių implantų įstatymo procedūrų – vienmomentė implantacija. Tai – planinė operacija, atliekama vieno vizito metu, iškart po danties išrovimo. Dažniausiai ji taikoma nustačius, jog tvarkomo danties išsaugoti nepavyks ir anksčiau ar vėliau teks jį šalinti. Tai itin aktualu priekinių dantų netekimo arba pažeidimo atveju, nes pavyksta išvengti fizinio bei estetinio diskomforto, laukiant, kol bus įstatytas danties protezas.

Norint atlikti vienmomentę implantaciją:

  • svarbu įsitikinti, jog danties šaknį supantis kaulas yra sveikas ir pakankamos masės;
  • patikrinti, ar nėra danties šaknų uždegimo.

Vienmomentės implantacijos privalumai
Ši procedūra padeda minimalizuoti chirurgines intervencijas – jos metu išvengiama ilgai gyjančių pjūvių dantenose ir juos lydinčių pasekmių (skausmo, kraujavimo bei tinimo), nes implantas yra įsriegiamas į pašalintos šaknies vietą.

Jau po pirmojo vizito pas implantologą galėsite džiaugtis natūraliai atrodančia šypsena. Ant implanto iškart bus uždedama laikina danties karūnėlė, sukurianti ne tik estetinę burnos išvaizdą, bet ir užtikrinanti kokybiškas kramtymo funkcijas.

Įprastinis dantų implantavimo procesas trunka mažiausiai 5 mėnesius, o šis inovatyvus metodas padeda jį sutrumpinti bene dvigubai! Vienos procedūros metu pašalinama danties šaknis, į kurios vietą įsriegiamas implantas ir uždedama laikina danties karūnėlė. Po keleto mėnesių, įsitikinus, jog implantas prigijo, laikinoji karūnėlė pakeičiama nuolatine. Tai itin aktualu ne Lietuvoje gyvenantiems pacientams, kurie dantų gydymą privalo planuoti iš anksto.

Operacijos eiga
Vienmomentė implantacija – tai techniškai sudėtinga ir didelės implantologo patirties reikalaujanti procedūra. Pacientui ji trunka vos valandą, tačiau specialisto laukia ne menki paruošiamieji darbai.

  • Planuojant momentinę implantaciją, pirmiausiai, įvertinama bendra burnos būklė, padaroma panoraminė rentgeno nuotrauka. Tik įsitikinus, jog visi duomenys palankūs (nėra šaknies uždegimo, pakanka natūralios žandikaulio masės ir t.t.), planuojama implantacijos procedūra. Kompiuterinės tomografijos pagalba, nustatoma tiksli būsimo implanto vieta bei kryptis, parengiamas detalus operacijos planas ir pradedama gaminti laikinoji danties karūnėlė.
  • Kito vizito metu atliekama chirurginė operacija: išraunamas dantis ir į jo šaknų vietą įsriegiamas implantas, ant kurio uždedama laikina danties karūnėlė. Ši procedūra yra itin greita ir neskausminga (naudojama vietinė nejautra), nes, pažangios technologijos dėka, pavyksta išvengti ilgai gyjančių dantenų pjūvių. Implantologo kabinetą pacientas palieka su natūraliai atrodančia šypsena.
  • Po keleto mėnesių, įsitikinus, jog įsriegtas implantas sėkmingai prigijo, laikinoji danties karūnėlė pakeičiama nuolatine.

Taigi momentinė implantacija – tai vienas pažangiausių ir komfortiškiausių dantų atkūrimo metodų. Didelės ekspertizės reikalaujanti operacija padeda greitai ir preciziškai atstatyti kramtymo funkcijas bei estetinę burnos išvaizdą.

Kitos naujienos
2022-01-31
Kaip pasiruošti dantų implantacijai ir kaip elgtis po procedūros?
2022-01-31
Dantų implantų privalumai