2022-01-31

Dantų implantų privalumai

Apie dantų implantų privalumus jums daug gali papasakoti Šiaulių implantologijos centre dirbantys specialistai. Jie teigia, kad dantų implantai – pats moderniausias metodas atstatyti prarastiems dantims. Klinikoje naudojami kokybiški, Straumann implantai. Implantologija – pažangi, ilgalaikė, sveika ir estetiška gydymo metodika, tinkama praktiškai kiekvienam pacientui. Atkurti danties vainikėliams skirta daugelis metodų, tačiau tik pasitelkus implantus dantis atkuriamas visiškai – tiek kalbant apie šaknį, tiek apie vainikėlį. Šiame straipsnyje bandysime apžvelgti esminius implantacijos privalumus, kurie įrodo jog protezavimas panaudojant implantuos yra moderniausias metodas.

Neskausminga ir efektyvi procedūra
Dantų implantacija – neskausminga procedūra, kuriai, kaip ir bet kuriai kitai odontologinei procedūrai, pakanka vietinės nejautros. Vienintelis implantavimo nepatogumas – tai implanto prigijimo (suaugimo su kaulu) trukmė ir gijimo laikas, tačiau tai pacientams nesukelia nepatogumų, nes gali būti pagaminama laikina danties karūnėlė ir tarp dantų tarpo nematyti. Implantą įsriegus į žandikaulį, jis įsitvirtina per vidutiniškai 3-4 mėnesius. Prigijimo trukmę lemia ir žandikaulis: apatiniame implantas įsitvirtina greičiau negu viršutiniame. Naudojant kokybiškus šveicariškus dantų implantus „Straumann“, procedūros sėkmė – 99 proc., pakartotinio implantavimo – 100 proc.

Apsauga nuo negrįžtamų procesų
Iškritus vienam ar keliems dantims patiriame ne tik sunkumų kramtydami maistą ir bendraudami, viskas yra kur kas sudėtingiau ir gresia negrįžtamais pokyčiais. Tuščiose ertmėse, kur buvo dantys, ima nykti žandikaulio kaulas, deformuojasi sąkandis, žmogui vis sunkiau sukramtyti maistą, neretai buvusio danties vietą užima greta esantys dantys, jie pakrypsta, žandikaulis susitraukia, taigi asmuo atrodo senesnis negu yra: netekus kelių dantų, sukrenta, susiraukšlėja lūpos ir kt. Taigi įsriegtas implantas neleidžia dantims pasislinkti, žandikaulio kaului aptirpti, leidžia išvengti kitų neigiamų pasekmių.

Išsaugomi kiti dantys
Senieji dantų protezavimo metodai nepatrauklūs tuo, kad norint atstatyti vieną prarastą dantį tiltelio metodu, prireikdavo šlifuoti greta esančius dantis. Tuo tarpu implantai leidžia išsaugoti sveikus dantis, jų neapkraunant, nenaudojant kaip atramos, prie kurios tvirtinami tilteliai ir kt. Dantų implantai ypatingi tuo, kad jie visiškai atstoja natūralią danties šaknį ar suteikia tvirtą pagrindą būsimajam protezui, o, visų svarbiausia, burnoje nejuda, tad sugrąžina pasitikėjimą savimi.

Sprendimas praradusiems visus dantis
Daugelį metų praradusiems visus dantis pacientams vienintelė pasirinkimo alternatyva buvo išimami dantų protezai. Tačiau šis metodas turi daugiau trūkumų nei privalumų. Pavyzdžiui, protezai burnoje dažnai nesilaiko, su jais sunku kramtyti maistą, ypač kietesnį, neretai būtent dėl protezų pažeidžiamas gomurys, sutrinka skonio pojūčiai, suprastėja tartis, jau nekalbant apie sudėtingą priežiūrą, ganėtinai trumpą tarnavimo laiką ir kita. Tad, implantai tapo revoliuciniu išradimu, kardinaliai pakeitusiu daugelio žmonių gyvenimą. Implantais atkuriama kramtymo funkcija, turintis implantuotų dantų asmuo nešvepluoja, junta natūralų valgomo maisto skonį.

Estetika
Dar didesnis implantų privalumas, neskaičiuojant jau įvardytųjų – implantas niekuo nesiskiria nuo kitų dantų, nes atrodo natūraliai. Ant implantų įprastai tvirtinamos cirkonio keramikos karūnėlės. Cirkonio keramika – viena iš brangiausių, tačiau ir kokybiškiausių medžiagų dantų protezavime.

Ilgaamžiškumas ir pasiteisinusios investicijos
Implantams nereikia specialios burnos ertmės priežiūros, tik kiek kruopštesnės, ir jų tarnavimo laikas – iki kelių dešimtmečių ar net visą gyvenimą. Lyginant su kitais dantų atstatymo metodais, implantai yra brangiausi, tačiau įvertinus jų privalumus ir tai, kad jie gali tarnauti visą gyvenimą, investicija tampa ypač ekonomiška.

Kitos naujienos
2022-01-31
Kaip pasiruošti dantų implantacijai ir kaip elgtis po procedūros?
2022-01-31
Dantų implantavimas be skausmo, taikant dalinę narkozę