2022-01-31

Kaip pasiruošti dantų implantacijai ir kaip elgtis po procedūros?

Ne vienam besidominčiam implantavimu, ne vienam pacientui, kuriam netrukus bus įsriegtas vienas ar keli implantai, kyla įvairių klausimų. Vienas dažniausių – kaip pasiruošti procedūrai? Ar reikia laikytis kažkokių rekomendacijų, pavyzdžiui, prieš procedūrą nevalgyti? Kaip palengvinti specialistų darbą ir padidinti procedūros sėkmę? Kaip sumažinti stresą?

Kaip pasiruošti dantų implantacijai:

 • Pirmasis žingsnis ruošiantis implantavimo procedūrai – dar kruopščiau nei įprastai pradėti rūpintis burnos higiena, apsilankyti burnos higienisto kabinete, kur nuo dantų bus pašalintos minkštosios ir kietosios apnašos – dantų akmenys.
 • Anot Šiaulių implantologijos centre dirbančių odontologų, prieš implantavimo procedūrą reikėtų sočiai pavalgyti. Po implantacijos, kai nebeveiks vietinė nejautra, galite justi nestiprų skausmą, apatinė veido dalis bei liežuvis dar kurį laiką gali būti patinę. Implantuojant pažeidžiamos dantenos, tad diskomfortas bus juntamas iki kelių dienų. Nemaloniems simptomams malšinti gydytojas skirs medikamentų.
 • Patarimas dailiosios lyties atstovėms – tądien pasidažyti labai saikingai, nes kosmetika tik apsunkina odos dezinfekavimą. Vyriškiai, jei tik įmanoma ir tai nesikerta su jų stiliumi bei gyvenimo būdu, turėtų nusiskusti barzdą. Analogiškai tai palengvina dezinfekavimą ir odontologui leidžia geriau matyti.
 • Jei implantuosiantis specialistas rekomendavo prieš procedūrą išgerti nuskausminamųjų vaistų ar antibiotikų piliulę, būtinai vadovaukitės šiomis rekomendacijomis.
 • Implantacijos procedūrai ruoštis iš anksto turėtų rūkantieji: likus kelioms dienoms iki implantacijos procedūros ir bent savaitę po implantavimo nereikėtų rūkyti, nes tai gali pakenkti procedūrai pabloginti jos rezultatus.
 • Jei reikia, visais formalumais, dokumentų pildymu, sutartimis dėl apmokėjimo ir kt. pasirūpinkite dar prieš implantavimo procedūrą – tai padės ne tik sumažinti stresą, bet ir leis susikaupti, o po procedūros nereikės papildomai gaišti laiko.
 • Tiksliai ir iš anksto išsiaiškinkite, kiek kainuos implantavimo procedūra, kad po jos netektų rūpintis sąskaitomis ir jų apmokėjimu.

Kaip elgtis po implantacijos?

 • Po procedūros ant žando, kuriame buvo įsriegtas implantas ar implantai, reikėtų dėti specialius ledo maišelius, kurie sumažins skausmą ir patinimą. Ledo nereikėtų laikyti nuolat – būtina daryti pertraukas.
 • Po implantavimo bent porą valandų nereikėtų valgyti, gerti karštų gėrimų, degintis, eiti į pirtį, sunkiai dirbti.
 • Labai svarbu vartoti gydytojo skirtus vaistus. Prasidėjus karščiavimui ar juntant labai stiprų skausmą, reikėtų kreiptis į procedūrą atlikusį specialistą.
 • Po operacijos dantis valyti reiktų kaip įprastai, 2 kartus per dieną, tačiau be dantų pastos, atidžiai saugant žaizdą.
 • Implantologas rekomenduos ir Jūsų atveju tinkamiausią burnos skalavimo skystį, kurį reiks naudoti iki 2 savaičių
Kitos naujienos
2022-01-31
Dantų implantų privalumai
2022-01-31
Dantų implantavimas be skausmo, taikant dalinę narkozę