2022-01-31

Dantų implantavimas be skausmo, taikant dalinę narkozę

Dantų implantavimo procedūrą vis dar lydi gajūs mitai, jog tai – itin skausminga intervencija, todėl daugelis pacientų yra linkę atidėlioti apsilankymą pas odontologą būtent dėl šios priežasties. Mes puikiai suprantame, jog kiekvienas žmogus į skausmą reaguoja individualiai, todėl, esant pageidavimui, siūlome itin efektyvų nejautros būdą – sedaciją (dalinę narkozę).

Kas yra sedacija?

Sedacijos (dalinės narkozės) metu pacientas nejaučia nė menkiausio skausmo, tačiau išlieka veiksnus. Kitaip nei pilnos narkozės atveju, žmogus yra sąmoningas, tačiau giliai atsipalaidavęs ir nurimęs. Procedūra nepaveikia pagrindinių bei apsauginių refleksų, tokių kaip kvėpavimas, seilių rijimas ar kosulys, tad yra visiškai saugi, o po jos į įprastinę būseną sugrįžtama greitai bei lengvai.

Kada taikoma sedacija?

Esant pageidavimui, sedaciją galima taikyti įvairių odontologinių procedūrų metu. Svarbiausi rodikliai yra ne gydymo procedūros sudėtingumas ar paciento amžius, o žmogaus nerimo bei baimės lygis. Dalinė ar pilna nejautra padeda išvengti psichologinio bei fizinio diskomforto, kadangi visos procedūros metu Jūs būsite atsipalaidavęs ir lengvai apsnūdęs. Tai užtikrina maksimalų Jūsų komfortą ir padeda odontologui efektyviai ir be trukdžių atlikti savo darbą. Sedacija visuomet atliekama tik su išankstiniu paciento sutikimu ir yra prižiūrima patyrusio anesteziologo reanimatologo.

Kaip atliekama sedacijos procedūra?
Mūsų klinikoje taikoma intraveninė sedacija, kurios metu į veną įvedamas plonas kateteris, pro kurį leidžiami medikamentai, slopinantys centrinę nervų sistemą. Poveikis pasireiškia iškart – pajuntamas malonus atsipalaidavimo jausmas ir lengvas mieguistumas. Pacientas nurimsta, išnyksta baimė, jaudulys ir bet koks fizinis diskomfortas.

Sedaciją atlieka patyrę anesteziologai reanimatologai, kruopščiai parenkantys optimalią medikamentų dozę, tinkančią būtent Jums. Prieš procedūrą svarbu informuoti nejautrą atliekantį gydytoją apie vartojamus vaistus, alergijas bei nėštumą. Ši informacija bei numatoma odontologinės procedūros apimtis padės tiksliai nustatyti reikalingą nejautros lygį (nuo lengvos iki gilios).

Šalutinis poveikis
Nors po sedacijos pacientas greitai ir lengvai sugrįžta į įprastinę būseną, po jos nepatartina vairuoti automobilio, tad rekomenduojame iš anksto susiplanuoti komfortišką bei saugų grįžimą namo. Daugiau dėl nieko nederėtų jaudintis – šiuolaikiniai anesteziologijos metodai garantuoja saugų medikamentų dozavimą ir greitą jų pašalinimą iš kūno, todėl atlikta nejautra nepadarys įtakos įprastinėms Jūsų reakcijos, atminties ar mąstymo funkcijoms.

Jei kyla papildomų klausimų, drąsiai kreipkitės į Jūsų pasirinktą odontologą, kuris mielai suteiks papildomos informacijos bei parekomenduos optimalų nejautros būdą. Mums nuoširdžiai rūpi Jūsų komfortas, tad padarysime viską, kad vizitas pas mus būtų kiek įmanoma malonesnis.

Kitos naujienos
2022-01-31
Kaip pasiruošti dantų implantacijai ir kaip elgtis po procedūros?
2022-01-31
Dantų implantų privalumai