Profesionali burnos higiena
Sveiki dantys ir patraukli šypsena, tai daug reiškiantys dalykai šių dienų pasaulyje.
Sveiki dantys ir patraukli šypsena, tai daug reiškiantys dalykai šių dienų pasaulyje. Pirmiausia tai pasitikėjimas savimi, antra aplinkinių vertinimas. Sveikų ir gražių dantų paslaptis, tai gera burnos higiena. Nuo mažens kiekvienas žmogus buvo mokomas burnos higienos, tai du kartus valyti dantis šepetėliu ir pasta, valyti tarpdančius siūlu, naudoti burnos skalavimo skystį. Tačiau, to negana. Norint užtikrinti gerą burnos higieną, privalome 1-2 kartus per metus apsilankyti odontologijos klinikoje pas burnos higienistą. Profesionalios higienos metu yra nuvalomos dantų apnašos, kurios būna nepasiekiamos dantų šepetėliu ir dažnai mums yra nepastebimos.
Burnos higienos svarba
Gera burnos higiena tai prevencija daugeliui nemalonių problemų, tokių kaip blogas burnos kvapas ar pageltę dantys. Dar blogiau yra dantų ir dantenų ligos: gingivitas, periodontitas, dantų ėduonis. Dėl šių ligų rizikuojame netekti dantų. Kaip tai atsitinka? Ant dantų paviršiaus nuo maisto likučių dažnai susidaro nepastebimos minkštos dantų apnašos, kuriose kaupiasi daugybė mikroorganizmų. Jeigu šios minkštos apnašos laiku nenuvalomos dantų šepetėliu, arba jos kaupiasi šepetėliu nepasiekiamose vietose, po kurio laiko mineralizuojasi ir tampa kietomis dantų apnašomis dar vadinamomis dantų akmenimis. Dantų akmenys, tai mikrobų buveinė kurie būdami ant dantų emalio jį pažeidžia ir dantys pradeda gesti. Taip pat jie dirgina dantenas ir sukelia jų pakitimus. Šiuo atveju gelbsti profesionali burnos higiena pas higienistą. Jeigu dantų apnašos ir akmenys yra nenuvalomi, rizikuojame susirgti periodonto ligomis. Pirmieji simptomai yra kraujuojančios dantenos. Ankstyvoji dantenų ligos stadija vadinama gingivitu. Šioje stadijoje liga gali būti išgydyta, pradėjus taikyti individualios bei profesionalios burnos higienos procedūras. Periodonto ligos yra neskausmingos ir jūs galite nežinoti, kad sergate šia klastinga liga. Sunki dantenų ligų stadija yra periodontitas, ji sukelia gilesnius dantenų ir kaulo pažeidimus. Sergant periodontitu dantys tampa paslankūs, iškrenta patys arba juos pašalina odontologas.
Periodonto ligų prevencija – burnos higiena
Užkirsti kelią periodonto ligoms padeda profesionali burnos higiena. Vizito pas burnos higienistą metu jums bus paaiškinta kaip taisyklingai valyti dantis, parekomenduota dantų pasta, skalavimo skystis, numatytas kitas vizitas profesionaliai burnos higienai. Ultragarsiniu skaleriu, specialiais instrumentais, oro abrazijos būdu nuo visų dantų paviršių nuvalomos kietos ir minkštos virš ir po dantenomis esančios apnašos, pašalinami mikroorganizmai ir jų išskiriami toksinai. Procedūros pabaigoje, dantys nupoliruojami specialiais šepetėliais, guminiais diskeliais, bei poliravimo pasta. Nupoliruoti dantų paviršiai linkę mažiau kaupti apnašas ir akmenis, tampa atsparesni dantų ėduoniui. Profesionalios burnos higienos metu naudojama AIR-FLOW dantų apnašų šalinimo sistema, tai vienas naujausių metodų. AIR-FLOW tai greitas ir veiksmingas dantų apnašų šalinimas, nes pučiama stipri oro, vandens ir sodos miltelių srovė patenka į sunkiai prieinamas vietas, todėl ji veiksmingesnė už kitas priemones. Po AIR-FLOW procedūros būsite maloniai nustebinti šviesesne šypsena, bei švaros pojūčiu burnoje.
Profesionali burnos higiena atliekama vieno ar kelių vizitų metu, tai priklauso nuo esamos paciento burnos higienos būklės. Tik burnos higienistas gali veiksmingai pašalinti apnašas ir akmenis. Reguliarūs vizitai pas burnos higienistą padės jums išvengti dantų problemų ir sutaupyti pinigų kuriuos ateityje išleistumėte brangioms dantų taisymo ar protezavimo procedūroms.
Infiltracinė sistema „Icon“ greitai ir efektyviai sustabdo ėduonies plitimą
Šiaulių Implantologijos Centre jau atliekama profesionali burnos higiena, naudojant pažangią „Icon“ infiltracinę sistemą. Ši sistema skirta pašalinti „baltas dėmes“ ir padėti laiku sustabdyti ėduonies (karieso) plitimą.
Dantų ėduonis – viena iš dažniausių dantų problemų. Vienas parindinių dantų ėduonies susidarymą lemiančių veiksnių – bloga burnos higiena. Apie dantų ėduonį įspėja dantų skausmas, patamsėjusi jų spalva, emalio trupėjimas, suminkštėję dantų audiniai, jautrumas kaklelio srityje. Negydant ėduonies laiku ir jam progresuojant, danties emalyje mažėja mineralinių medžiagų, prasideda kietųjų audinių (emalio ir kt.) irimas ir dantyje formuojasi skylė.
Dantų ėduonies vystymasis prasideda nuo demineralizacijos. Apie tai įspėjantis simptomas – „baltos dėmės“ . Tai pirminiai emalio demineralizacijos židiniai po kietu emalio paviršiumi, galintys išsivystyti į kariesą. „Baltos dėmės“ atsiranda dėl kariesą sukeliančių bakterijų, kurios prasiskverbia į gilesnius emalio sluoksnius, o jų gaminamos rūgštys ištirpdo tam tikrą kiekį kalcio ir fosforo jonų. Dėl to emalis tampa porėtas, o porose esančios deguonies molekulės atrodo kaip baltos dėmės. Šie pažeidimai neatsistato savaime. „Baltos dėmės“ dažnai atsiranda nešiojant breketus, nes jie apsunkina burnos higieną.
Demineralizacijos proceso galima išvengti gerinant individualią burnos higieną ir reguliariai atliekant profesionalią burnos higieną burnos higienisto kabinete. Jeigu demineralizacijos dėmės jau atsirado, labai svarbu neleisti joms progresuoti ir nedelsiant kreiptis į burnos higienos specialistą.
Pasaulyje pripažinto Vokietijos gamintojo „DMG Dental“ sukurta tausojanti karieso infiltracinė sistema „Icon“ leidžia sustiprinti demineralizuotą emalio sluoksnį, negręžiant ir išsaugant sveikus danties audinius, ir taip laiku sustabdo ėduonies plitimą, Atliekant procedūrą, naudojant „Icon“ infiltracinę sistemą, ant danties paviršiaus užtepama speciali medžiaga, atverianti poras pažeisto emalio paviršiuje. Nuplovus gydomus danties paviršius etanoliu ir nusausinus oro srove, ant danties tepama skysta didelio skvarbumo kompozitinė derva. Veikiant kapiliarinei traukai atviros emalio poros „sugeria“ skystą dervą, kuri vėliau yra sukietinama šviesos pagalba. Taip yra sutvirtinamas demineralizuotas dantų emalio sluoksnis ir sustabdomas karieso skverbimasis į gilesnius danties audinius. Apie 30 minučių trunkanti procedūra yra neskausminga, nesukelia jokio diskomforto, o jos rezultatai matomi iš karto.
Naudojant infiltracinę „Icon“ sistemą, vieno vizito metu yra sustabdomas ankstyvojo karieso plitimas ir panaikinamos baltos emalio demineralizacijos dėmės, kurių neįmanoma pašalinti kitomis priemonėmis. Jeigu dantų emalio pažeidimai gilesni, gali prireikti procedūrą pakartoti.
Patyrę Šiaulių Implantologijos Centro specialistai primena, kad „Icon“ infiltracinė sistema leidžia efektyviai padėti tuomet, kai procesas neuždelstas ir aptinkamas pirmojoje ėduonies formavimosi stadijoje. Tad, pastebėję karieso požymius, nelaukite ir kuo skubiau apsilankykite pas gydytoją odontologą ar burnos higienistą mūsų klinikoje Šiauliuose.
Šiaulių Implantologijos Centre kvalifikuotos burnos higienistės kruopščiai atlieka profesionalią burnos higieną. Pasirūpinkite savo dantukais dabar!