Dantų šalinimas

Kartais burnos ertmės sveikatai iškyla grėsmė, todėl tenka pašalinti vieną ar kelis dantis.

Kartais burnos ertmės sveikatai iškyla grėsmė, todėl tenka pašalinti vieną ar kelis dantis. Dantų rovimo procedūra ko gero kiekvienam kelia baimę ir nemalonias emocijas. Tačiau ši operacija yra neskausminga, tad baimintis nėra pagrindo.

DANTŲ ROVIMO PRIEŽASTYS
Nepataisomi karieso pažeidimai
Skilimai, lūžiai
Netaisyklingas sąkandis
Aplink dantį esančios audinių ligos
Ortodontinis gydymas

NUOLATINIŲ DANTŲ ROVIMAS

Nuolatinis dantis šalinamas tik tokiu atveju, jeigu jo neįmanoma pagydyti. Dantų netekimą neretai lemia traumos ar periodontinės ligos. Taip pat svarbu nepamiršti, kad dantis rizikuojama prarasti ir dėl nepakankamos burnos higienos.

PIENINIŲ DANTŲ ROVIMAS

Nors pieniniai dantys iškrenta patys, tam tikrais atvejais tenka juos rauti. Dažniausiai pieninius dantis reikia šalinti dėl nepataisomų karieso pažeidimų, periodontito, pulpito arba tuomet, kai dygsta nuolatinis dantis, o pieninis dantukas toje vietoje dar nekliba.

PROTINIŲ DANTŲ ROVIMAS

Netaisyklingai išdygę protiniai dantys gali sukelti uždegimą, skausmą ar stumti šalia esančius dantis. Taip pat šiuos dantis dažniausiai tenka pašalinti tuomet, kai planuojamas ortodontinis gydymas, siekiant sukurti papildomą vietą žandikaulyje. Pastebima, kad protinius dantis sunku tinkamai išsivalyti, todėl jie neretai pažeidžiami ligų.

DANTŲ ŠALINIMO PROCEDŪROS EIGA

Visų pirma, dantų būklė įvertinama intraoraliniu skeneriu apžiūrint dantis. Taip pat atliekama panoraminė nuotrauka, parodanti dantų padėtį. Dantys gali būti šalinami atliekant sedaciją arba vietinę nejautrą. Siekiant užtikrinti, kad procedūra praeitų sklandžiai, pasitelkiamos šiuolaikinės technologijos ir naudojami saugūs chirurginiai įrankiai.

GIJIMO LAIKOTARPIS
  • Kelias valandas nevalgykite
  • Negerkite karštų gėrimų
  • Valgykite tik minkštą maistą
  • Nerekomenduojama rūkyti ir vartoti alkoholio (parą po procedūros)
  • Jei gydytojas nurodė, vartokite paskirtus vaistus
  • Šaldykite patinusią vietą

ŠIC klinikoje dantų šalinimo procedūra atliekama kokybiškai, greitai ir nesukeliant pacientui skausmo. Esant poreikiui, po danties pašalinimo galima planuoti trūkstamo danties atkūrimo procedūras.

Rekomenduojami gydytojai
Žilvinas Čiužas
GYDYTOJAS PERIODONTOLOGAS
PLAČIAU
Ignas Zibartas
GYDYTOJAS BURNOS CHIRURGAS
PLAČIAU