VIC
VIC

DANTŲ IMPLANTACIJA

PASLAUGOS

Dantų implantai yra laikomi didžiausiu atradimu odontologijoje, implantų pagalba galima atstatyti prarastus dantis. Dantys yra skirti tarnauti žmogui visą gyvenimą, tačiau dažnai nutinka, jog galime netekti jų daug ankščiau, dėl periodonto ligų, karieso ar traumų. Šiauliuose įsikūrusi odontologijos klinika „Šiaulių Implantologijos Centras“ yra pasiruošusi jums padėti susigrąžinti prarastus dantis.

Kas yra dantų implantai?

Natūralus žmogaus dantis susideda iš dviejų dalių: danties karūnėlė, tai dalis kuri yra matoma ir danties šaknis kuri yra įsitvirtinusi žandikaulyje. Danties šaknis laiko danties karūnėlę. Danties implantas yra titaninis sraigtas kuris yra įsodinamas į žandikaulį prarasto danties vietoje ir atstoja danties šaknį. Kai danties implantas prigyja žandikaulyje, ant jo tvirtinama dirbtinė danties karūnėlė.
Dantų implantai yra gaminami iš titano, nes tai labiausiai biologiškai suderinamas metalas su žmogaus organizmu. Naujausių tyrimų duomenimis, dantų implantacija yra iš labiausiai sėkmingų procedūrų medicinoje ir siekia net 98%. Dantų implantai yra ilgaamžis protezavimo būdas. Pacientai kurie rūpinasi savo burnos higiena, implantų teikiama nauda gali džiaugtis visą gyvenimą.

 Implantų galimybės dantų atstatyme

Dantų implantai yra įsriegiami į žandikaulį ir atlieka tvirto pagrindo funkciją protezinei konstrukcijai laikyti. Protezavimui ant implantų galimi įvairūs metodai ir sprendimai, kurie priklauso nuo situacijos: kiek prarastų dantų, ar žandikaulis visai bedantis, nuo norimo pasiekti komforto lygio.

Trūksta vieno danties

Tai pati paprasčiausia situacija, į prarasto danties vietą įsriegiamas implantas ir ant to pritvirtinama danties karūnėlė. Šioje situacijoje danties atstatymas implantu turi didelį privalumą lyginat su klasikiniu protezavimo metodu, nušlifuojant gretimus dantis ir darant dantų tiltelį. Naudojant implantą gretimi dantys nėra šlifuojami, taip išsaugomi greta esantys sveiki dantys.

Trūksta kelių dantų

Kai žmogus yra praradęs keletą dantų vienoje eilėje, galima juos atstatyti dviem implantais ir dantų tilteliu tarp jų.

Trūksta visų dantų

Šį protezavimo sprendimą galima prilyginti natūraliems dantims. Nes patogumas ir estetika prilygsta natūraliems žmogaus dantims. Kaina lyginat su išimamais protezais ant implantų yra ženkliai didesnė. Vieno žandikaulio protezavimui reikalingi apie 6 implantai. Medžiagos iš ko bus pagamintas protezas taip pat įvairios, tai gali būti metalo keramika ar cirkonio keramika.

Trūksta visų dantų (išimamas protezas)

Tai pats pigiausias sprendimas dantims protezuoti panaudojant implantuos. Pats dantų protezas yra labai panašus į klasikinius dantų protezus, tik yra išsprendžiama pagrindinė klasikinių protezų problema, tai jų fiksavimas. Implantų pagalba jie tvirtai laikosi, nebijosite, kad jie gali iškristi kalbant ar pasislinkti kramtant maistą. Šiam metodui reikalingi 2-4 implantai vienam žandikauliui.

Dantų implantacijos procedūra

Prieš implantacijos procedūrą yra būtina paciento konsultacija su odontologu, kurios metu aptariamas asmeninis gydymo planas ir nustatoma, ar galima implantacija. Šiaulių implantologijos centro specialistai atidžiai peržiūrės gydymo istoriją, padarys rentgeno nuotrauką ir atliks išsamų burnos tyrimą. Jeigu bus nutarta, kad Jums reikalinga implantacija ir ją atlikti įmanoma, toliau viskas vyks tokia tvarka:

1. Chirurginis danties implanto įsodinimas į kaulą. Implantavimas atliekamas naudojant vietinį nuskausminimą, tad pacientas nejaučia jokio skausmo. Po implantavimo praėjus 7-10 dienų yra nuimami siūlai ir prasideda gijimo procesas, kuris paprastai užtrunka apie keturis mėnesius. Šio periodo metu danties implantas suauga su kaulu.

2. Toliau daroma nedidelė procedūra, kurios metu atidengiama implanto viršūnė, prie kurios odontologas pritvirtina atramą, ant kurios vėliau tvirtinamas dantis arba tiltas. Tai yra trumpa procedūra, kuri atliekama su vietiniu nuskausminimu.

3. Paskutinis dantų atstatymo implantais etapas – protezavimas. Odontologas nuima nuo implantų įspaudą, pagal kurį dantų laboratorijoje pradedami gaminti protezai. Tam, kad tiksliai suformuotume dantis, gali prireikti keleto vizitų. Pabaigus protezavimą dantys atrodys natūraliai ir bus stiprūs.

Dantų implantavimas
Kodėl man gali reikėti dantų implantų?

Žmogus prarasti dantis gali dėl įvairių priežasčių: dantenų ligos, kariesas, nelaimingi atsitikimai. Jeigu tai yra priekinis dantis , juo labiau keletas, tuomet žmogus nedelsiant ieško sprendimo tuos dantis protezuoti, nes dantų tarpai matomi vizualiai ir tiesiogiai kenkia žmogaus reputacijai. Tačiau daugeliu atvejų, kai prarastas dantis yra krūminių dantų zonoje, žmogus nesusimąsto apie protezavimo svarbą. Šiuo atveju vizuliai danties tarpas nėra matomas, o prie pablogėjusio maisto kramtymo žmogus pripranta. Žmogus susitaiko su prarastu dantimi ir dažnai nežino apie galimas rimtesnes problemas kurias iššaukia danties nebuvimas. Likę gretimi dantys netenka atramos, todėl pradeda svirti į prarasto danties vietą. Paskui juos svyra ir visa dantų eilė, dėl to atsiranda netaisyklingas sąkandis, dantys greičiau dyla, blogiau sukramtomas maistas, atsiranda senėjimo pojūtis. Dėl atramos nebuvimo padidėja tikimybė netekti greta esančių dantų.
Tinkamai įsriegti, dantų implantai gali atstatyti prarastą dantį ir padėti išvengti šių problemų. Žmonės, kuriems dantys yra protezuoti dantų implantais, gali tinkamai kramtyti maistą ir šypsotis, sugrįžta pasitikėjimas savimi.

Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų implantus

Ar dantų implantai yra ilgaamžiai? Taip dantų implantai yra ilgaamžis protezavimo metodas. Kaip ilgai jums tarnaus danų implantai priklauso nuo kaulo storio ir kokybės. Kuo daugiau ir kuo geresnės kokybės kaulas, tuo didesnė tikimybė, kad implantas prigis geriau ir ilgam laikui. Daug lemiantis faktorius yra implantuojančio odontologo patirtis ir sugebėjimai. Šiaulių Implantologijos Centre dirbantys odontologai yra tikri šios srities specialistai, turintys didelę patirtį bei nuolatos atnaujinantys savo žinias tarptautiniuose kongresuose ir seminaruose. Didelę įtaka implantų tarnavimo laikui turi ir paties paciento burnos higiena ir implantų priežiūra. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą.
Kas gali sriegti implantus? Dantų implantavimas yra chirurginė procedūra reikalaujanti daug žinių ir patirties, todėl geriausias rezultatas pasiekiamas kai implantus sriegia odontologai specialistai – veido ir žandikaulių srities chirurgai, burnos chirurgai ir periodontologai. Šiaulių Implantologijos Centre implantavimą atlieka šios sities profesionalai.
Ar yra amžiaus limitas dantų implantams? Garbingas amžius nėra kliūtis implantacijai. Vyriausias pacientas, kuriam implantologijos centre Šiauliuose buvo sėkmingai atlikta implantacija ir protezavimas yra 76–ių metų. Negalima sriegti implantų jaunesniems nei 16-18 metų, priklausomai nuo subrendimo lygio.
Ar dantų implantai patikimi ir saugūs? Taip. Tai yra patikimas ir saugus protezavimo metodas. Didžiausia komplikacija kokia tik gali būti – tai, kad implantas neprigis. Naujausia statistika rodo jog 98% įsriegtų implantų yra sėkmingi. Implantacija yra viena sėkmingiausių odontologinių procedūrų. Jeigu implantas neprigyja, tai nėra didelė problema, nes pacientas nejaučia skausmo, o pašalinus neprigijusį implantą po 2-3 mėnesių į jo vietą galima sriegti kitą implantą . Vietoj neprigijusio implanto, gamintojas nemokamai pateikia naują.
Kaip dažnai po implantacijos pacientas turi lankytis pas odontologą? Implantų ilgaamžiškumas ir patvarumas priklausys nuo to, kaip bus prižiūrimas. Kas pusę metų implantus reikia profesionaliai nuvalyti pas higienistą ir bent kas metus patikrinti pas odontologą, kuris sriegė implantus.
Ar dantų implantacijos procedūra yra skausminga? Implantacijos metu yra naudojamas vietinis nuskausminimas, todėl Jūs nejausite jokio skausmo operacijos metu. Nedidelis diskomfortas gali būti jaučiamas po operacijos, tačiau odontologas paskirs vaistų skausmui pašalinti.
Kada galima grįžti į darbą po implantų sriegimo operacijos?  Į darbą galima eiti jau kitą dieną po implantų įsodinimo.
Kokie dantų implantų privalumai?  Graži šypsena, pasitikėjimas savimi, geresnė išvaizda, geresnė savijauta, aiškesnė kalba, galimybė mėgautis įvairiu maistu, patogumas.

Jeigu galvojate apie dantų protezavimą ir turite klausimų, pasikonsultuokite su tikrais dantų implantų specialistais Šiauliuose. Šiaulių Implantologijos Centras pasiruošęs Jums padėti.

KONTAKTAI

UAB "Šiaulių implantologijos centras"
  • Tilžės 63D, Šiauliai
  • Tel./faks. +370 655 99 499
  • El. paštas: info@sicklinika.lt
DARBO LAIKAS
  • darbo laikas
  • I-V 09:00 - 18:00
    VI 09:00 - 13:00

PARAŠYKITE MUMS
How to enable JavaScript in your browser